
Rólunk
Üdvözlünk a Bellissibolo Bolognese Kennel weboldalán!
Kovács Andrea és Sztruhala Sára vagyunk, a kennel tulajdonosai és egyben egy igazi anya-lánya páros. 2002-ben ismerkedtünk meg a Bichon fajtákkal és 2008 óta foglalkozunk Bolognesékkel. Imádott kutyáinkkal Budapest XI. kerületében, kellemes zöldövezetben élünk.
A KÜLDETÉSÜNK
Az a célunk, hogy a Bellissibolo kiskutyák minőségileg megfeleljenek a legmagasabb elvárásoknak ( küllem, egészség, temperamentum, pigmentáció ) és hosszú éveken keresztül (min.15 év) szerezzenek örömet a minket választó családoknak. Tenyésztési programunkban ragaszkodunk a szigorú egészségügyi szűrővizsgálatokhoz. Munkánk és egyben szenvedélyünk elismeréseként kiérdemeltük a megtisztelő MESTERTENYÉSZTŐ (2023) címet és az ÉV TENYÉSZTŐJE (2015) címet.

Kik vagyunk mi
A civil életben Andrea közgazdász diplomával az üzleti életben tevékenykedik, Sára pedig biológusként végzett az ELTE-n, jelenleg doktorandusz az ELTE TTK Biológia Doktori Iskolában, emellett témavezetőként számos szakdolgozat elkészülésében segédkezett a Biológia alapszakon, illetve a diákok gyakorlatokon és az egyetemi terepmunkák során is találkozhatnak vele. Egyetemi munkája mellett magántanárként is dolgozik.
Kutyusainkkal a mindennapokban együtt foglalkozunk - a kiskutyáink felnevelését, gondozását is közösen végezzük és minden percét imádjuk!
A csapatunk tagja 2017 óta Csaba is - aki Sára férjeként aktívan kiveszi a részét a kutyás életünkben - a kutyakiállításokon való részvételben és a versenyszezonra való felkészülésben. A képen Sára és Csaba látható az esküvőjükön - a kis koszorúslányok is és természetesen a gyűrűhordozó is mind-mind Bolognesék voltak.

Hogyan kezdődött minden
Több mint 16 évvel ezelőtt kezdődött a mi Bolognese imádatunk és a lelkesedésünk az évek múlásával csak tovább és tovább nőtt! Nagy boldogság számunkra, hogy a Bellissibolo kutyák számos győztes címet és championátust megnyertek az elmúlt években. Minden évben részt veszünk Bologneséinkkel nívós nemzetközi kiállításokon, európa- és világbajnokságokon.
Nem születik nálunk rengeteg kiskutya, sőt általánosságban elmondható hogy 1-2 évente van nálunk alom. Erre mi szeretjük rászánni az időt és az energiát, hiszen minden kiskutya tagja a mi nagy családunknak - úgy neveljük és szeretjük őket, mintha a saját gyermekeink lennének. A kennelünkből származó kiskutyák itthon és Európa több országában szereznek örömöt gazdáiknak. Természetesen minden nálunk született kutyus gazdájával tartjuk a kapcsolatot, és nagyon büszkék vagyunk rájuk!


.
Nemzetközi elismeréseink
Kutyáinkkal minden évben részt szoktunk venni a világ- és európa bajnokságokon. Ezek a rendezvények - csakúgy mint más sportágakban - a világ számos országában kerülnek megrendezésre. A távolság nem akadály, Bellissibolo Alberto nevű kutyánk a 2016-os világbajnokságon Moszkvában Res. World Winner címet ért el.
Bellissibolo kutyáink a világ számos pontján versenyeztek már: Svájcban, Hollandiában, Belgiumban, Olaszországban, Németországban, Spanyolországban, Írországban, Finnországban, Lengyelországban, Csehországban és a környező országokban: Ausztriában, Szlovákiában, Szlovéniában, Horvátországban és Szerbiában.
Az évek során nagyon sok nemzetközi sikert értünk el:
- Queenie - European Winner 2025 & Best of Opposite Sex - Brno, Czech Republic
- Bambina - European Winner Veteran 2025 - Brno, Czech Republic
- Bambina - World Winner Veteran 2024 - Zagreb, Croatia
- Estella - European Winner 2024 & Best of Breed - Celje, Slovenia
- Francesco - European Winner 2024 - Celje, Slovenia
- Bambina - European Winner Veteran 2024 - Celje, Slovenia
- Queenie - European Winner Junior 2024 - Celje, Slovenia
- Alberto - World Winner Veteran 2023 - Geneve, Switzerland
- Alberto - European Winner Veteran 2023 - Budapest, Hungary
- Estella - Res. European Winner Junior 2021 - Budapest, Hungary
- Hetti - European Winner Veteran 2019 - Wels, Austria
- Alberto - Res. European Winner 2018 - Warsaw, Poland
- Alberto - Res. European Winner 2017 - Kiew, Ukraine
- Alberto - Res. World Winner 2016 - Moscow, Russia
- BENELUX GYŐZTES cím - Brüsszel, Belgium
- BUNDESSIEGER cím - Ausztria











Tenyésztői munkánkat segítő végzettségeink:
MEOESZ Tenyésztői tanfolyam
Mindketten sikeresen elvégeztük a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége által szervezett Kutyatenyésztő Tanfolyamot. A tanfolyam során megszerzett tudást a tenyésztési munkánk során kamatoztatjuk.
Ez a tanfolyam számos érdekes és hasznos kurzust tartalmazott, mint például:
- Etológia - kiskutyák korai fejlesztése
- Genetika - öröklődő betegségek
- Szaporodásbiológia
- Állatjólét - ideális környezet kialakítása a kölyökkutyák számára
- Anatómia és küllemtani ismeretek
- Kutyák helyes táplálása
Ápolói végzettség
Sára a biológus mesterdiplomája mellett elvégezte az OKJ-s segédápoló képzést, hogy elméleti tudását gyakorlati egészségügyi ismeretekkel egészítse ki.
Kinológia Kurzus
Sára részt vett Czeglédi Attila FCI küllembíró egy éves Kinológia Kurzusán, ahol átfogó, részletes tudásra lehet szert tenni a kutya felépítésének és a teljesítményének kapcsolatáról, a tenyésztési eljárásokról, a szelekció és az örökletes tulajdonságok kérdésköréről, átfogó kutya anatómiáról és mozgástanról - elméleti és gyakorlati szinten egyaránt.
FCI - MEOESZ Ringtitkári tanfolyam
Sára sikeresen elvégezte a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége által szervezett Kutyakiállítás Ringtitkári Tanfolyamot.
A tanfolyam számos érdekes és hasznos kurzust tartalmazott:
- Általános kinológia
- Anatómia
- Küllemtan
- Mozgástan
- Tenyésztési ismeretek
- Genetika
- Bírói metodika
Szakmai cikk: A kölyökkutyák fejlődését befolyásoló szociális tényezők
A Bologenesék - és globálisan a kutyák szeretete - vezette Sárát a gimnáziumi éveimben a természettudományok felé, majd később a biológus pályára. Egyetemi tanulmányai alatt nagy hangsúlyt fektetett a viselkedéstudományokra: BSc szakdolgozatát az Etológia Tanszéken készítette el, amely a kutya utódgondozó magatartását, konkrétan a kölyökkutyák fejlődését befolyásoló szociális tényezőket vette górcső alá. Témavezetője Dr. Pongrácz Péter egyetemi adjunktus volt. A szakdolgozatból készült cikket az alábbi linken olvashatja el angol nyelven:
Animals folyóirat / Issue 9: https://www.mdpi.com/2076-2615/9/12/1011

